вул. Софіївська, 69а, м. Кременчук, 39600, E-mail: kr.kcprpp@gmail.com
 
9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада – свято, спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

Мова – це не тільки засіб спілкування, але й історичний досвід і світогляд народу, його духовність та самобутня культура, національна  свідомість та величні традиції.

Наша мова  звучала вже у творах Нестора Літописця, «Слово о полку Ігоревім», «Посланні Володимира Мономаха» й Острозької Біблії. Нашою мовою говорить серце й душа української землі. З гідністю й шаною ми повинні усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

За статистичними даними українською мовою у світі спілкується від 43 до 45 млн. людей.

 

Вивчай і закохуйся в українську мову, бо вона друга у світі за мелодійністю, налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які сьогодні успішно розвиваються.

Розширити свої знання з української мови і додати можливостей можна користуючись зручними онлайн-ресурсами:

Офіційний сайт української мови – правила чинного правопису, пунктуації, правильних наголосів, синонімів, добірка підручників та словників, можливість отримати відповіді на питання.

Mova.info – лінгвістичний портал з підбіркою словників, онлайн-транслітерацією, можливістю перевірити текст на правопис та великою кількістю корисної інформації.

Словник української мови  – онлайн-версія першого в історії академічного тлумачного словника української мови у 11 томах.

МоваДНКнації –освітній проект для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови із цікавими вправами, диктантами та бібліотекою правил.

Тренажер з правопису української мови  – поєднує теоретичні положення і практичні вправи,  відеоуроки та онлайн-тести, постійно поповнюється новими завданнями.

Словотвір – майданчик для перекладів запозичених слів. Утворюй нові слова та обговорюй з громадою.

Є-мова – добірка курсів з вивчення та популяризації української мови, а також лекторії, практикумии, тести, літературно-мистецькї заходи.

Лайфхаки з української мови – онлайн-курс у формі корисних порад щодо опанування базовими теоретичними знаннями з української мови та навичками успішної мовної комунікації.

Mova – мобільний додаток доступний для безкоштовного завантаження. Мультигерой Лепетун пояснює правила українського правопису, вживання фразеологізмів та синонімів , розповідає, як позбутися русизмів.

 

 76 Всього переглядів,  1 сьогодні